podium azijnfabriek - kamermuziek 2020 - diverse optredens - 1e deel - 9 januari 2020 e.v.
podium azijnfabriek - kamermuziek 2020 - diverse optredens - 1e deel - 9 januari 2020 e.v.
+ 9/1 Euphonia Duo + 23/1 duo Jacobien Rozemond - Renée Bekkers
+ 30/1 Dasha Beltiukova, Isabella Lediakova en Vital Stahievitch
+ 6/2 het Ebonit Saxofoonkwartet + 5/3 Quatuor Romantique
+ 12/3 Franse chansons - Gildas Delaporte zang, Bert van de Brink piano, Charlotte Haesen zang
+ 4/6 Henriëtte Wirth speelde Schubert + 11/6 Noota Saxofoon Duo
+ 18/6 Aksana en Vital Stahievitsj - piano + 2/7 Trio Khaldei
+ 4/7 Rembrandt Frerichs Trio + 9/7 Frederic Voorn - piano
+ 11/7 Trio Lamy + 16/7 Gil Sharon viool - Ron Ephrat altviool
+ 30/7 Femke Huizinga viool - Izhar Elias gitaar
+ 1/8 Indigo pianokwartet
Corona
De kamermuziekconcerten in de Azijnfabriek gingen vanaf 13/3 niet door, het orgelconcert in de kapel van het jbz van 15/3 was afgelast.
Geldinzamelactie voor een nieuwe vleugel - het streefbedrag is inmiddels gehaald.
binnenkort volgt meer informatie
+ 9/1 Euphonia Duo
met
Ineke Hellingman - piano en Angelina Georgiada - viool.
In het programma Belle Epoque speelden ze werk van Gabriel Fauré, Ernest von Dohnanyi, Edvard Grieg.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 23/1 duo Jacobien Rozemond - Renée Bekkers
met Jacobien Rozemond, viool & zang - Renée Bekkers, accordeon
Renée Bekkers vertelde over haar instrument, de accordeon, en Jacobien Rozemond zong enkele werken terwijl ze viool speelde, zoals het werk De Profundis van Gubaidulina.
Het duo speelde verder werken van Piazolla, Podgaits, Händel, Fischer (Wiegenlied), Stravinsky (Chanson russe), Ravel, de Falla, Rachmaninov, Hermosa.
Renée Bekkers speelde eerder bij Muziek op de Binnendieze met Toeac.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 30/1 Dasha Beltiukova - fluit, Isabella Lediakova - cello, Vital Stahievitch - piano
Zij speelden werk van Antonin Dvorák, Sergey Beltiukov, Bohuslav Jan Martinu, Sergey Beltiuko.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 6/2 het Ebonit Saxofoonkwartet
met
Alberto Tárraga Alcañiz - sopraansaxofoon, Dineke Nauta - altsaxofoon,
Mateusz Pusiewicz - tenorsaxofoon, Pauline Marta Kulesza, baritonsaxofoon
Ebonit is kunstrubber waarvan ook de mondstukken van de saxen gemaakt zijn.
Het kwartet speelde eigen arrangementen van strijkkwartetten van Mozart, Mendelssohn en van de Danse Macabre van Camille Saint-Saëns.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 5/3 Quatuor Romantique
met
Pieter Jansen - viool, Guido de Neve - viool, Sander Geerts - altviool, Didier Poskin - cello
Strijkkwartetten van Brahms en Schumann.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 12/3 Franse chansons - Gildas Delaporte zang, Bert van de Brink piano, Charlotte Haesen zang
fotoselectie volgt
Gildas Delaporte zou oorspronkelijk alleen met Bert van de Brink optreden maar vanwege zijn gezondheidsproblemen nam Charlotte Haesen een deel van het prorgramma voor haar rekening. Zij komt uit een tweetalig gezin uit Amsterdam en Frans is haar tweede moedertaal.
Gildas en Charlotte zongen om en om door Gildas op muziek gezette gedichten van Charles Baudelaire, Victor Hugo en andere Franse dichters. Bert speelde van een van die chansons een jazzy versie. Na het concert bedankte Gildas het publiek van de Azijnfabriek dat hem altijd zo'n warme ontvangst gegeven heeft.
Charlotte komt dit seizoen ook bij Muziek op de Binnendieze.
Gildas is op 7 april overleden
(c) Gerard Monté 2020
-----De kamermuziekconcerten in de Azijnfabriek gaan vanaf 13/3 niet door vanwege het corona-virus.
Muziek op de Binnendieze gaat dit jaar ook niet door ivm de corona-uitbraak.
-----
+ 4/6 Henriëtte Wirth speelde Schubert, Field, Grieg, Chopin, Ravina
De concerten zijn weer begonnen. Met max. 30 bezoekers per keer, er zijn twee lunchconcerten op donderdagmiddag en op zaterdagmiddag. Tussen de concerten wordt de zaal weer schoongemaakt.
De Venetiaanse maskers moesten wel blijven hangen, er zaten geen mondkapjes meer aan.
Reserveren is verplicht.
(c) Gerard Monté 2020
- het concert van 6 juni was helaas geannuleerd wegens ziekte
-----
+ 11/6 Noota Saxofoon Duo
met Marijke Schröer en David Christóbal Litago.
Zij speelden werk van Dowland, Beethoven, Piazolla en voor het duo geschreven werk van Dolf de Kinkelder die zelf ook aanwezig was.
(c) Gerard Monté 2020
-----
Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/public/sites/www.gerarddenbosch.nl/images/202006018-kamermuziek-Aksana-Vital-Stahievitsj-juni-20-1i
+ 18/6 Aksana en Vital Stahievitsj - piano
Ze speelden werk van Ludwig v. Beethoven, Johannes Brahms, Sergei Rachmaninov en Erik Satie
(c) Gerard Monté 2020
-----
Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/public/sites/www.gerarddenbosch.nl/images/20200702-kamermuziek-TrioKhaldei-juli-20-1i
+ 2/7 Trio Khaldei uit Vlaanderen
...tekst volgt
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 4/7 Rembrandt Frerichs Trio
met Rembrandt Frerichs - fortepiano / harmonium, Tony Overwater - violone, Vinsent Planjer - percussie.
...
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 9/7 Frederic Voorn - piano
Oorspronkelijk zou Frederic Voorn (pianist en componist) o.a werk van Bach, Mozart, Chopin en een eigen compositie spelen maar vanwege de corona-situatie kon het programmablad met toelichtingen niet verspreid worden en speelde hij oa werk van Glinka, Mozart, Chopin en anderen.
In de pauze tussen de twee concerten werd het bestuur van Kamermuziekvrienden vanwege hun extra inspanningen in de bloemtjes gezet.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 11/7 Trio Lamy
bestaat uit Anita Jongerman - viool, Celia Hernández Doval - altviool, Margrita Rondeel - cello.
Zij brachten een aantal van de Goldberg-variaties van JS Bach, zo genoemd naar de klavecinist Johan Gottlieb Goldberg die dit werk speelde voor een Russische gezant die aan slapeloosheid leed.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 16/7 Gil Sharon viool - Ron Ephrat altviool
met een sonate van Mozart en een werk van Elgar. Verder speelden ze de Passacaglia van Händel in een bewerking van Halvorsen.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 30/7 Een vroeg-19e-eeuwse salon met Femke Huizinga, viool en Izhar Elias, gitaar
Femke speelde op een viool uit 1880 en Izhar op een gitaar uit 1812. Op beide instrumenten waren darmsnaren bevestigd, ipv de moderne steken, wat een intiemer en zangerig geluid gaf en zachter wat in de kleinere zalen van bijna 2 eeuwen terug geen probleem was.
Voor verwende hifi-oren van nu eventjes wennen aan het authentieke, warme geluid van toen maar de muziek klonk prachtig.
(c) Gerard Monté 2020
-----
+ 1/8 Indigo pianokwartet
Noëmi Bodden viool, Ron Ephrat altviool, Monique Heidema cello, André Telderman piano.
Zij speelden delen van het Pianokwartet,op. 16 van Beethoven en Pianokwartet, op 60 van Brahms.
(c) Gerard Monté 2020
-----
zie ook 2019 najaar - 2019 voorjaar
zie ook Kamerklanken 2018
zie ook 2018 september-december - kamermuziek april-juni 2018 - kamermuziek februari 2018 - kamermuziek januari 2018
info podiumazijnfabriek - kamermuziek
©2020 Gerard Monté
zie evt ook het 2e deel van 2020