Jazzy Huiskamers - jazz in 10 huiskamers en op het podium van de Azijnfabriek - 30 mei 2019 e.v.
Jazzy Huiskamers - jazz in 10 huiskamers en op het podium van de Azijnfabriek - 30 mei 2019 e.v.
+ 26/5/2022 Jazzy Huiskamers
-----------------------------------------------------------
+ 30/5/2019 Op Hemelvaartsdag vond in een tiental woningen en in de Azijnfabriek de 9e Jazzy Huiskamers plaats.
Een mooi voorproefje voor Jazz in Duketown, met mooi weer waardoor sommige optredens niet tussen de schuifdeuren maar tussen de tuindeuren plaatsvonden.
Optredenden in de volgorde van de foto's:
- Under the Surface: Joost Lijbaart - drums / percussie, Sanne Rambags - zang / teksten, Bram Stadhouders - gitaar / electronica
- Sanne Huijbrechts - vibrafoon (Xylosynth), Pat Cleaver - bass, Laura Polence - zang
- Koen Smits - trompet, Sjoerd van Eijck - piano, Jörg Brinkmann - cello
- Jos Machtel - bas (en wegens een blessure niet op ventieltrombone), Rob van Bavel - piano
- Songs of Wes: Judith Nijland - zang, Libor Šmoldas - gitaar
- Sven Figee - Hammond-orgel
- Jesse van Ruller - gitaar, Maarten Hogenhuis - saxofoon
- Maria Mendes - vocals, Vincent Houdijk - vibrafoon
- Twee pianisten: Martin Fondse & Jeroen van Vliet
- Qless: Wim Dijkgraaf - mondharmonica, Marc van Rooij - contrabas, Ed Verhoeff - gitaar
en in de tuin van de Azijnfabriek na de barbecue:
DrBrass - Let's kick some brass
met: Robin Rombouts (trompet) - Koen Smits (trompet) - Ralph Zijlemans (trombone) - Martijn Brands (trombone) - David Romanello (sax) - Joost van Genugten (bas) - Maikel van der Wou (drums) - Neil van der Drift (drums)
De optredens in de huiskamers werden aangekondigd door de bewoners zelf die ook fotografeerden of gefotografeerd werden.
Zij werden bijgestaan door een grote groep vrijwilligers die de passepartouts controleerden, drankjes inschonken, stoelen verplaatsten en de bordjes "vol" ophingen.
Een enkele keer was het zo vol dat foto's van de optredens alleen vanaf de trap in de gang of door het keukenluik gemaakt konden worden.
Maar het was gezellig met veel ontmoetingen met oude bekenden en nieuwe jazz in een huislijke sfeer.
zie ook Jazzy Huiskamers 2012 en 2014 en 2015 en 2016 en 2017 en 2018
meer info jazzyhuiskamers (ook voor filmpjes van de optredenden) - azijnfabriek
©2019 Gerard Monté
---------------------------------------------------
+ 26/5/2022 Jazzy Huiskamers ... én tuinen.
In 9 huiskamers en de Azijnfabriek klonk weer volop gevarieerde jazz. Of in de tuin want het was traditioneel prachtig weer.
's Ochtends speelde Jacob Bedaux (piano) met een klein combo om de startende bezoekers op gang te brengen. Die gingen na het ophalen van de toegangskaarten op zoek naar de concerten met de muziek van hun keuze. De locaties lagen allemaal in het centrum bij elkaar, met een beetje handig plannen lukte het om veel verschillende muziek te horen. Enkele van de musici hadden lang in de file gezeten maar ze speelden er niet minder enthousiast om. De bezoekers werden overal vrolijk ontvangen door de woning- en tuineigenaren en de vrijwilligers die voor voldoende vocht zorgden in deze warmte. Die hielpen ook weggewaaide muziekbladen verzamelen. De stemming was prima.
in volgorde van de foto's:
Jacob Bedaux Trio
Peter Beets & Steve Zwanink
Jesse van Ruller en Ella Zirina
Rik Cornelissen en Bert van den Brink
Ruud Beuls Trio
Anton Goudsmit & Afraim Trujillo
John Engels and friends, o.a. Nick van der Schoot piano,
Marnix Busstra en Vincent Houdijk
Maarten van de Grinten & Hermine Deurloo
de band Francis uit Brussel
en nog even terug bij Jesse van Ruller en Ella Zirina.
het concert 's avonds werd verzorgd door Dr. Brass (zie ook hierboven bij 2019)
meer info jazzyhuiskamers (ook voor filmpjes van de optredenden) - azijnfabriek
©2022 Gerard Monté
---------------------------------------------------