Opening door koningin Máxima van JADS Masteropleiding voor Data Science - Mariënburg - 1 december 2016
Opening door koningin Máxima van JADS Masteropleiding voor Data Science - Mariënburg - 1 december 2016
+ 14/6/2022 1e Jubileum bestaan van JADS - bijdrage aan podcast door oa burgemeester Mikkers
-----
-Konining Máxima heeft de Masteropleiding voor Jheronimus Academy of Data Science geopend door een lichtshow te starten die geprojecteerd werd op het gebouw Mariënburg aan de Sint-Janssingel. In dit voormalig klooster van de zusters van JMJ hebben de universiteiten van Eindhoven en Tilburg samen met de gemeente 's-Hertogenbosch en de provincie Noord-Brabants een topopleiding opgezet waar studenten uit die plaatsen verder kunnen studeren.
Máxima kwam aan op de Van der Does de Willeboissingel bij de Mariabrug (of Capucijnenbrug) en werd daar ontvangen door de burgemeester, de Commissaris van de Koning en door de kamerheer van de koning. Bij Mariënburg werd ze verwelkomd door de respectievelijke voorzitters van de Colleges van Bestuur en in de hal door de beide rectoren van de universiteiten.
In de aula (voormalige kapel) werden enkele lezingen gehouden, in het Engels, door enkele hoogleraren en door student Paul Cox (schermfoto's van de livestreaming). Daarna maakte de koningin een rondgang door het gebouw waarbij ze onder andere sprak met een aantal studenten.
Vervolgens ging het gezelschap waaronder de wethouders, de bisschop van Den Bosch, gedeputeerde Bert Pauli, naar buiten voor de opening, voorzien van uitgedeelde handwarmers. Tijdens de lichtshow werd een uil losgelaten, het symbool voor wijsheid en kennis [in Bosch zijn tijd was dat nog anders, toen was het meer een teken van het kwaad]. Het Nederlands Saxofoon Octet speelde binnen en studenten riepen vanuit de ramen. Een virtuele figuur riep Máxima naar het podium waar zij met beide bestuurders al vegend (swipend) op een scherm de drie doelstellingen van de academie samenbracht: onderwijs, onderzoek en ondernemerschap.
Een conjunto (Spaanse muziekgroep) speelde liedjes en riepen naar naar Máxima "Argentina!" waarop ze vrolijk lachend reageerde en zwaaide naar de groep.
Daarna was er kort tijd voor een een hapje en een drankje en toen volgde het vertrek.
- 's Avonds bracht Exempel uit Empel de gasten van de burgemeester een serenade bij het stadhuis. De Commissaris van de Koning, Wim van de Donk, riep een driewerf hoera uit voor het optreden.
- zie ook de foto´s van de informatieavond voor de buurt in februari.
- zie ook de foto´s van Monumentendag september 2016.
- Zie voor info over JADS de site van de campus.
zie evt ook Mariënburg - rondleiding Kring Vrienden - Jheronimus Academy of Data Science JADS - 27 juni 2018
zie ook Dataweek diverse jaren
©2016 Gerard Monté
------
+ 14/6/2022 1e Jubileum van JADS - bijdrage aan podcast door oa burgemeester Mikkers
Burgemeester Mikkers leverde een bijdrage aan de podcast tijdens de feestelijke lustrumreceptie ter ere van het 5-jarig bestaan van JADS.
De podcast (Engelstalig) betrof interviews met de directeur Jos van Hillegersberg, een studente Elske Nijhof, een afgestudeerde Sven van Egmond, een startende ondernemer Thijs Kranenburg, de gedupteerde van de provincie voor Economie, Financiën, Kennis- en Talentontwikkeling, Martijn van Gruijthuijsen, en burgemeester Jacques Mikkers.
De podcast wordt gepubliceerd op de site van JADS en de bekende kanalen daarvan.
Terugluisteren Episode 3: Lustrum Podcast, recorded live at Community Event 14 June, 2022
Terugkijken op YT
©2020 Gerard Monté
------