FOTONIEUWS

DEN BOSCH

Opening van het nieuwe Vicki Brown-huis - VBH - 10 maart 2016

Opening van het nieuwe Vicki Brown-huis - 10 maart 2016

DSC05933- vicki brown-huis - nieuw onderkomen in brabant wonen - 3dec2015 - foto GerardMontE web
DSC05934- vicki brown-huis - nieuw onderkomen in brabant wonen - 3dec2015 - foto GerardMontE web
DSC09184- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09185- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09186- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09187- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09191- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09195- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09198- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09199- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09202- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09206- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09209- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09212- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09214- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09221- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09222- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09223- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09227- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09238- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09241- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09242- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09246- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09247- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09248- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09254- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09255- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09256- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09257- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09259- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09260- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09261- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09263- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09265- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09287- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
DSC09288- vicki brown-huis - opening nieuw onderkomen in brabant wonen - 10maart2016 - foto GerardMontE web
01/36 
start stop bwd fwd

Het Vicki Brown-huis voor mensen met kanker en hun naasten is verhuisd van het Hinthamereinde (zie bv de open dag in 2012) naar het gebouw van Brabant Wonen aan het einde van de Graafseweg/Aartshertogenlaan (voormalig belastingkantoor). Het huis heeft geen structurele subsidie en is afhankelijk van schenkingen en sponsoren. Vanuit de verre omtrek komen gasten die door goed geschoolde vrijwilligers ontvangen worden.
De gasten kunnen nu in de nieuwe ruimtes met de nodige privacy ontvangen worden.

De opening vond plaats op 10 maart. Bestuursvoorzitter Christine Veldhuizen verwelkomde de bezoekers, waaronder buurtbewoners, donateurs, vrijwilligers en wethouder Paul Kagie. Het VB-huis was 23 jaar geleden het eerste inloophuis in Nederland voor mensen met kanker en hun naasten. Het is genoemd naar de zangeres Vicki Brown die na haar overlijden aan kanker haar geld had nagelaten aan kankeronderzoek en de begeleiding van patiënten.
Ervaringsdeskundige en nu vrijwilligster Cécile Collaris vertelde over haar bezoek aan het VB-huis lang geleden toen haar zus aan kanker was overleden en over hoe het haar geholpen had over deze ziekte te praten i.t.t. haar familieleden. Later herinnerde ze zich de warme ontvangst en hulp en besloot vrijwilliger te worden. Over haar ervaringen en gevoelens las ze twee gedichten voor (zie onder).
Ipso (inloophuizen en psycho-oncologische centra samenwerking en ondersteuning) is een overkoepelend orgaan dat nu 88 inloophuizen helpt bij de zorg voor de bezoekers (zo'n 79.000 per jaar) en de 3000 vrijwilligers die er werken. Ipso-directeur Sonja Robben vertelde dat het VB-huis voor andere inloophuizen vaak een voorbeeld is.
Wethouder Kagie - die vertelde dat het huis weliswaar subsidie krijgt maar dat die elk jaar opnieuw aangevraagd moet worden - sprak zijn waardering uit voor de mensen die 23 jaar geleden het huis opgericht hebben en voor de vrijwilligers die het voortbestaan mogelijk gemaakt hebben door hun inzet. Hij zei ook dat de subsidie mogelijk structureel wordt, daarover is in de gemeenteraad gesproken.
Na de gezamenlijk onthulling van de vlag werden de sponsors en donateurs bedankt in de vorm van een bord dat bij de ingang komt en waarop deze genoemd zijn.
Als verrassing werd door Robert Wannink van Lions Bolduc een cheque overhandigd met de opbrengst van de eendjesrace tijdens Maritiem, een bedrag van 7000 euro.
Tijdens de rondgang door het huis konden de bezoekers de diverse ruimtes voor persoonlijke gesprekken en voor creatieve activiteiten bekijken, en de expositie met schilderijen en beelden van Mirjam Hopman.
Het Vicki Brown-huis organiseert veel activiteiten voor de bezoekers, oa de jaarlijkse Bossche bollen-fietstocht.

voor info over deelname aan deze activiteiten (soms een kleine bijdrage) en afspraken voor een persoonlijk gesprek zie het Vicki Brown-huis.

©2016 Gerard Monté

 

Vele wegen kent het leven, en van al die wegen
Is er één die jij hebt te gaan hebt. Die éne slechts.
En of je wilt of niet, die weg heb jij te gaan.
De keuze is niet de weg, want die koos jou.
De keuze is de wijze hoe die weg te gaan.
Met onwil om de kuilen en de stenen,
Met verzet omdat de zon een weg
Die door ravijnen gaat, haast niet bereiken kan,
Of met de wil om aan het einde van die weg
Milder te zijn, en wijzer dan aan het begin.
De weg koos jou, kies jij hem ook?       

Hans Stolp (naar Dag Hammerskjold)

Wellicht zijn alle draken in ons leven
Uiteindelijk prinsessen die in angst en beven
Er slechts naar haken
Ons eenmaal dapper en schoon te zien ontwaken
Wellicht is alles wat er aan verschrikking leeft
In diepste wezen wel niets anders
Dan iets dat onze liefde nodig heeft.
                    
Rainer Maria Rilke

 

©2013 - 2023 www.gerarddenbosch.nl - Webdesign: Broeklandsoft - Alle rechten voorbehouden