Willem Twee - exposities - de Willem2fabriek - het Grafisch Atelier - 3 februari 2022
Willem Twee - exposities - de Willem2fabriek - het Grafisch Atelier - 3 februari 2022 e.v.
+ 3/2/2022 expositie Possessed in de Spiegelzaal met werk van Remy Neumann
+ 3/2/2022 grote kunstzaal - installatie van Zeno: Head Bounce, out of our eyes
+ 2/4/2022 spiegelzaal - grote kunstzaal - openingen Le Dernier Combat - Queer Ontology
+ 11/7/2022 spiegelzaal - Mirror-mirror
+ 30/7/2022 spiegelzaal - grote kunstzaal - openingen - Bram van Helden - Cecilia Rebergen
+ 10/9/2022 etaloge - Monique van den Boomen
+ 24/9/2022 Capella Brabant - Brahms - Ein deutsches Requiem in de expositie Tangled up in words
+ 1/10/2022 Grafisch atelier - pop-up winkel in de Melkfabriek
+ 8/10/2022 Grafisch atelier - expositie Karin Schreppers
+ 8/10/2022 spiegelzaal - De negatieve selectie
+ 8/10/2022 grote kunstzaal - Kick off Future of work
+ 16/10/2022 Willem Twee - open ateliers
+ 5/11/2022 Willem Twee kunstzaal - Symfonie voor huisgeluid
+ 3/12/2022 Willem Twee spiegelzaal - expositie Bianca Tangandé-prijs - Shirley Welten - Fang Mij
+ 5/3/2023 Willem Twee kunstzaal - Silent Serenade
+ 5/3/2023 Willem Twee kunstzaal - expo in de Etaloge - Carlette Rijcken
+ 9/3/2023 Willem Twee Spiegelzaal - expo Simone Albers
+ 14/3/2023 Willem Twee kunstzaal - expo Anouk Kruithof - The toe you step on today ... -> zie onderaan
------------
+ 3/2/2022 expositie Possessed in de Spiegelzaal met werk van Remy Neumann
Expressieve droombeelden van duivelse monsters ism danser Simon Bus.
Workshop Eigen dansmasker maken voor kinderen van 4 - 12 jaar op 29/1, 12/2 en 26/2.
info WillemTwee
(c) Gerard Monté 2022
------------
+ 3/2/2022 grote kunstzaal - tweetalige expositie - installatie van Zeno: Head Bounce, out of our eyes
Verwarring bij binnenkomst, de grote zaal was toch teruggebracht in de oorspronkelijke staat?, nu staan er weer schermen, waarachter acteurs?, flex-werkplekken, nieuwe vloerplaten?, afvoerputje?, douche??.
De schermen horen bij de tijdelijke installatie van Emiel Zeno, de werkplekken blijven, de douche mag je uitproberen, warm en koud, het water loopt weg via de afgescheiden werkplek naar het afvoerputje onder de werkers door die daar hun data over de wereld laten stromen, alles stroomt, panta rhei.
Er is tweetalige documentatie in tekstbladen en je kunt een tekst beluisteren via een scan-code. De introductietekst nog eens lezen is wel een goed idee voor het bekijken van de installatie in het midden van de zaal. Neem er je tijd voor.
(c) Gerard Monté 2022
------------
+ 2/4/2022 spiegelzaal - grote kunstzaal - openingen van Le Dernier Combat - Queer Ontology
Queer Ontology
spiegelzaal - Leo Maher & Leon Stoffelen
Le Dernier Combat
kunstruimte - Marie Aly, Katrein Breukers, Bonno van Doorn, Daan Gielis, Niko Riedinger [gastcurator], Tanja Ritterbex, Arthur Stokvis
De curator van de kunstruimte Masha van Vliet en de curator van de Spiegelzaal Haiko Sleumer heetten de bezoekers welkom en gaven toelichtingen op de exposities.
performance Tanja Ritterbex - Zen with Tanja: een rituele handeling, ‘als korte rustpauze voor de ziel’.
filmvertoning van Le Dernier Combat op zondag 10/4 in de Vf.
t/m 29 mei - info WillemTwee
(c) Gerard Monté 2022
------------
+ 11/7/2022 spiegelzaal - Mirror-mirror
met werk van
Nina van Bart, Mario Dijsselbloem, Manita Kieft, Margriet Luyten, Isamo Thissen, Marloes Vreeswijk
met werk van Janet Kingma in de etaloge
[Van de openingsperformance door performance An Onghena & Jivan van der Ende geen foto's]
(c) Gerard Monté 2022
------------
+ 30/7/2022 spiegelzaal - Bram van Helden - I know what it is.... But what is it?
t/m 25 september
De curator van de expositie Haiko Sleumer gaf een toelichting op de expositie van Bram van Helden.
+ 30/7/2022 grote kunstzaal - Cecilia Rebergen - Tangled up in words
t/m 25 september - verlengd t/m 2 oktober
Curator van de kunstruimte Masha van Vliet gaf een korte toelichting op de expositie en collega/vriendin beeldend kunstenaar Matea Bakula gaf een introductie* op het werk van Cecilia dat te zien is in de grote zaal.
van 6 t/m 28 augustus vakantieopeningstijden 13-17 uur
info WillemTwee
(c) Gerard Monté 2022
* fragmenten uit de tekst van Matea Bakula over het werk van Cecilia Rebergen:
- Cecilia is zes jaar geleden geboeid geraakt door het mysterieuze schrift Linear A en onderzoekt sindsdien talloze andere geschriften uit de wereldgeschiedenis. Haar schilderingen met letters en tekens zijn een onderzoek naar de kern van schrift. Door een schrift te schilderen, probeert ze het te doorgronden en te abstraheren tot een vormtaal die past in haar sculpturale werk.
- ... een van haar laatste creaties Yield Resist. Een meterslange rubberen band die is volgeschilderd met vergane geschriften, klampt zich vast aan de houten cirkel alsof het een octupus is die zijn tentakels gebruikt om te zorgen dat zijn prooi er niet vandoor zal gaan. Hiermee toont ze niet alleen de overname van het ene materiaal door het andere maar visualiseert ook wat er in de geschiedenis is gebeurd (en nu vast nog steeds
plaatsvindt) met letters, tekens en soms gehele geschriften. Tijdens haar onderzoek kwam ze er namelijk achter dat het in de geschiedenis eerder een regel dan uitzondering was dat nieuwe schriften tekens van de oude overnamen en toe eigenen.
- ... dat ze zich hiermee als hedendaagse kunstenaar verbindt aan een eeuwenoude globale traditie. Of het nu monniken zijn die hun leven wijdden aan het schilderen van bijbelse geschriften of islamitsche kaligrafen die aan het hof van de Ottomaanse sultan werkzaam waren; het vergt discipline om je hieraan te wagen.
- ... Zo zie je dat de houten cirkel ook zelf gemaakt is - en niet door een machine vervaardigd is - door de zogenaamde 'imperfecties' die het heeft. Nu gebruik ik het woord 'imperfectie' bewust tussen aanhalingstekens omdat juist deze zogenaamde imperfecties zichtbaar maken hoeveel
concentratie, ambacht en tijd erin is gegaan om dit werk te creëren. Het zijn eigenlijk spontaan onstane pareltjes die een werk nog krachtiger maken dan dat het in eeste opslag al was.
- Deze pareltjes zie je ook terug in het grote blauwe wandwerk genaamd Paradise Single Symbol. Hier toont ze een selectie van haar lievelingssymbolen. Het linoleum - waar deze symbolen op geplakt zijn - zelf is ook bewerkt. Cecilia heeft namelijk op het linoleum het patroon van een katoenen kleedje gekerfd met een dremel (een tandartsboor). Je moet je voorstellen dat ze hier maanden mee bezig is geweest.
(c) Matea Bakula 2022
-
+ 24/9/2022 Capella Brabant - Brahms - Ein deutsches Requiem
in de tentoonstelling Tangled up in words van Cecilia Rebergen
het koor olv Marc Versteeg - regie Lieve van Tuijl - accordeons Toeac (Renée Bekkers en Pieternel Berkers)
de solisten waren Berend Eijkhout bariton, Titia van Heyst sopraan
reprise zondag 25 september 12.00 uur
Lieve van Tuijl gaf vooraf een korte toelichting op het programma en de verplaatsingen van koor én publiek die begeleid werden door Cecilia Rebergen. Tijdens de uitvoering liet zij zien hoe ze op de rubberen loopbanden het oude schrift aanbracht. Ook de solisten verplaatsten zich tijdens het zingen. Tijdens een van de verplaatsingen gingen de koorleden, net als de dirigent in werkkleding met verfsporen, de teksten van de kunstwerken overschrijven op de grond met hun vinger, een zanger schreef met water de oude tekens op de vloer.
De muziek van Brahms en het accordeonduo kwam in deze ruimte (van de vroegere sigarenmakersfabriek) mooi over, de akoestiek blijkt goed te zijn voor dit soort uitvoeringen. De theaterregie van Lieve van Tuijl zorgde voor een compleet samengaan van muziek en kunstwerken.
zie ook Brahms in het Kruithuis 2018 - Erasmus in de Grote Kerk 2022 - Kerstconcert Grote Kerk 2017 - Sacred Concerts Oisterwijk 2018
Toeac trad eerder in Den Bosch op bij Muziek op de Binnendieze in 2014 en in 2016
(c) Gerard Monté 2022
------------
+ 10/9/2022 Etaloge - Monique van den Boomen
werk in de Etaloge
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 1/10/2022 Grafisch atelier - pop-up winkel in de Melkfabriek
-----
+ 8/10/2022 Grafisch atelier - expositie Karin Schreppers
ter gelegenheid van de verschijning van een boek over haar en haar werk
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 8/10/2022 spiegelzaal - De negatieve selectie
t/m 16 oktober
...
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 8/10/2022 grote kunstzaal - Kick off Future of work
...
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 16/10/2022 Willem Twee - open ateliers
...
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 5/11/2022 Willem Twee kunstzaal - Symfonie voor huisgeluid
van Elise 't Hart
...
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 3/12/2022 Willem Twee spiegelzaal - expositie Bianca Tangandé-prijs - Shirley Welten - Fang Mij
Al langer bestond het idee om nav het overlijden van kunstenares Bianca Tangandé (die in Willem Twee haar atelier, haar thuisbasis had en die veel voor de kunstenaars daar betekende) een prijs toe te kennen in de vorm van een tentoonstelling in de Spiegelzaal van de Willem Twee kunstruimte.
De curatoren Haiko Sleumer en Masha van Vliet kozen uiteindelijk voor Shirley Welten en Fang Mij die pasten in het thema Thuisbasis.
Fang Mij werkt veel met draad en olieverf in haar schilderijen, nu ook op groter formaat. Een van de titels: Welcome to grandmother spider's house (but a caged bird stands on the grave of dreams) uit 2022. Op internet is een gesprek te beluisteren (zonder inloggen)
Shirley Welten maakt analoge foto's. Zij kondigde aan een doka te beginnen waar anderen ook terecht kunnen.
(c) Gerard Monté 2022
-----
+ 5/3/2023 Willem Twee kunstzaal - Silent Serenade
afsluiting van de tentoonstelling
(c) Gerard Monté 2023
-----
+ 5/3/2023 Willem Twee kunstzaal - expo in de Etaloge - Carlette Rijcken
(c) Gerard Monté 2023
-----
+ 9/3/2023 Willem Twee Spiegelzaal - expo Simone Albers
(c) Gerard Monté 2023
-----
+ 14/3/2023 Willem Twee kunstzaal - expo Anouk Kruithof - The toe you step on today ...
...
(c) Gerard Monté 2023
-----
------------
zie ook Willem Twee - exposities in de Willem2fabriek en het Grafisch Atelier - 2020 - 2021
zie ook tekeningen van Steve Napier in de foyer van de Toonzaal 18/6 - 2/8
zie evt ook de foto's van de tweede helft van 2019 - en van de eerste helft van 2020
zie ook Ceramics on the spot, een dubbeltentoonstelling van Artots en Willem Twee kunstzaal dec 2019
zie evt ook de tentoonstellingen van het voorjaar van 2019 met oa Killing Time van Joep van Lieshout.
zie ook de expositie Aleph van Jan de Bie in de kunstruimte en het Grafisch Atelier, ea exposities 2018.
zie ook World Press Photo in november 2018 en 2019
zie evt ook de expositie van april 2018 van het Grafisch Atelier en het project Woordig in juli 2018 met de uitreiking van de Jeugdgrafiekprijs
en evt de expositie Heimat in de kunstruimte van Willem-Twee 2018
en evt de expositie No Time in de kunstruimte van Willem-Twee 2018
info www.willem-twee.nl en Grafisch atelier
©2020 Gerard Monté