Koffie bij de piano - Lions club - Theater aan de Parade - 4 december 2016
Koffie bij de piano - Lions club - Theater aan de Parade - 4 december 2016
Koffie bij de piano met jong talent in de Parade-foyer op de eerste verdieping van het Theater aan de Parade. Ook voor de tweede keer was deze locatie nog een beetje improviseren, maar deze keer was er een grotere Steinway-vleugel, het geluid was overal prima. Het best kritisch Koffie bij de piano-publiek was tevreden.
De lift is handig voor rolstoelers. De trap vanaf de tweede verdieping wordt gebruikt voor de opkomst van de pianisten maar door het grote aantal bezoekers was de weg naar het podium een beetje zoeken. Door de ontspannen sfeer werd dat door iedereen met humor opgenomen. De kwaliteit van de muziek was er niet minder om, zoals elke keer werd er fantastisch goed gespeeld.
Foto's van het inspelen door Peiting Xue en het publiek in de foyer. De vraag om de gsm's uit te zetten is echt niet overbodig want bij een van de pianostukken klonk plotseling een extra meldodie die de componist niet bedoeld had.
Early Birds, een toelichting op de te spelen werken, zoals altijd vanaf half elf, werd deze keer gegeven door pianiste Mylan Tran. Ook in de programmaboekjes is de informatie altijd ruim voorhanden.
Prelude: het eerste deel van het programma met jong talent, om 11.15 uur. Peiting Xue speelde werken van Bach, Mozart, Prokofiev.
In het hoofdprogramma speelde Alexandra Kaptein (17 jr) Bach, Rachmaninov, Beethoven, Chopin, Ravel en Debussy.
En in het onderdeel Even Eigentijds van Kapustin Concert etudes Op. 40 No.1 Prelude.
De presentatie en het interview werden gedaan door Maarten Peels.
Het optreden van Alexandra Kaptein werd door het publiek zeer gewaardeerd. De bezoekers kunnen altijd via stembiljetten hun mening kenbaar maken over de presentator, Even Eigentijds en de pianist(e) van het hoofdprogramma. Alexandra Kaptein kreeg bij zeer goed 21% en bij uitmuntend 79%. Daarmee is ze verzekerd van een finaleplaats aan het einde van het seizoen. Ook bij het interview kreeg zij uit de zaal complimenten over haar intensieve en zeer goed verzorgde spel.
zie ook de bijeenkomsten van mei, september, oktober en november.
info programmaboekjes, koffiebijdepiano en podiaklassiek en TheateraandeParade
©2016 Gerard Monté
De volgende Koffie bij de piano is op de tweede zondag van januari: 8 januari 2017